Şekerli Peeling

 

Şekerli Peeling

Peeling; ölü derinin soyulması ve deri hücrelerinin yenilenmesinin sağlanması için gerçekleştirilen bir dizi işlemin genel ismidir. Birçok farklı şekilde peeling uygulaması gerçekleştirilebilir. Ancak bu uygulamaların hepsi verimli olmadığı gibi bazılarının zararlı etkilerinden de söz edebiliriz. Zira bazı ağır kimyasalların ve yüksek asit değerine sahip organik uygulamaların, deriyi soymanın yanı sıra hasar vermeleri söz konusu olabilir. Peeling uygulamaları oldukça dikkatli yapılması gereken ve mümkün olduğunca uygulama sırasında ve sonrasında derinin beslenmesi gereken uygulamaları kapsar. Şekerli Peeling  tam olarak bu amaçla üretilen özel bir karışımdır. Cildi mükemmel biçimde soyarken, bu esnada beslenmesine ve yeni hücrelerin sağlıklı biçimde sağlanmasına yardımcı olan Şekerli Peeling; Argan Cure ürünlerinin diğer hepsinde olduğu gibi yüksek niteliklere sahip bir üründür ve bileşenleri içerisinde sağlığa zararlı hiçbir unsur yer almaz.  Güvenle kullanabileceğiniz ürünün içeriğinde, Mineral yağlar, paraben, EDTA ve parafin gibi kimyasal kozmetik bileşenleri yer almaz.

 

Neden peeling yapıyoruz?

Cildimiz, vücudumuzun diğer tüm hücrelerinde olduğu gibi düzenli olarak hücre yenilenme sürecine tabidir. Yani, deri hücrelerimiz belli bir süre sonra canlılıklarını yitirir. Ancak artık canlı olmayan deri kimi zaman kendiliğinden soyulmaz. Ölü derinin soyulmaması, cildin yapısının bozulmasına, sağlıksız bir görünüm kazanıp, kırışıklık ve cilt kusurlarının ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca, kimi cilt lekeleri ve defektlerin giderilmesi de cildin ölü deri kısmının atılması ile mümkün olabilmektedir. Bunun yanında belli periyotlarda yaşlı deriyi soymak, yeni deri hücrelerinin gelişmesini teşvik edeceğinden faydalı bir işlem olarak kabul edilir.

Ancak, uzmanların genel görüşü; peeling işleminin gelişi güzel metotlarla değil, bilimsel yöntemlerle yapılması yönündedir. Elbette organik ürünleri kullanarak evde kendiniz de peeling ürünleri geliştirebilir ve kullanabilirsiniz. Ancak, evde kendi imkanlarınızla yapacağınız peeling kürlerinin bileşenleri üzerinde doz ayarlaması yapabilmeniz oldukça güçtür. Örneğin, yaygın kullanılan limon ile cilt soyma işlemlerinde, pek çoğumuz farkında olmadan ağır bir asit türünü barındıran limonu fazla kullanır ve cildimize zarar veririz. Bunun tersi durumda ise neredeyse hiçbir sonuç elde edemeyiz. İşte Argan Cure, cildin yenilenmesini teşvik ederken, beslenmesini sağlayan Şekerli Peeling ürününü bu sorunu ortadan kaldırmak için geliştirmiştir. Doğala en yakın, bilimsel yöntemlerle dozajı yapılan ve sağlıklı bir uygulamayı elde etmenizi sağlayan Argan Cure Şekerli Peeling ürünü, şimdi bu alandaki ihtiyaçlarınızı giderebilmeniz için sizlere sunuluyor.  Bileşenleri içerisinde Okaliptus Yağı, Susam Yağı, Avokado Yağı, Badem Yağı, Jojoba Yağı, Ayçiçek Yağı, Argan Yağı ve Bal gibi besleyici unsurlar bulunan Şekerli Peeling ile çok iyi görüneceksiniz.